1. implantologické zubní centrum
Klinika K 11, Brno

Poskytované službyIMPLANTOLOGIE A ZUBNÍ IMPLANTÁTY A NÁHRADY

Ztráta jednotlivého zubu nebo více zubů neodsuzuje člověka k obroušení ostatních vlastních zubů nebo k protéze. Obroušení vedlejších zubů kvůli ztrátě jednoho zubu je dnes považováno za zbytečné a nevratné poškození pacienta. Zavedení implantátu s korunkou je i cenově výhodnější než můstek.

Naše stomatologické centrum K11 nabízí zavádění kvalitních, výzkumem a časem prověřených implantátů Straumann, Bredent a Meisinger. Neexperimentujeme s levnými alternativami implantátů, neboť mnohé ze systémů implantátů nenabízejí žádné záruky do budoucnosti. Zavedený implantát v kosti můžete mít i doživotně, pokud zvolíte kvalitní systém, máte jistotu, že v pozdějším věku půjde například jednotlivý implantát spojit s dalším a dva implantáty mohou nést i můstek se čtyřmi korunkami nebo čtyři implantáty unesou můstek v kompletně bezzubé čelisti. Implantát je tedy investicí do budoucnosti.

V našem stomatologickém centru K 11 zavádějí implantáty pouze specialisté v oboru ústní a čelistní chirurgie. Nejde o to, že by zavedení implantátu bylo technicky náročné, ale s případnými komplikacemi si poradí opravdu jen zkušený chirurg, nikoliv lékař, pro kterého je chirurgie jen okrajovou záležitostí.

Korunky, můstky a snímací protézy na implantátech zhotovuje lékař - protetik.

Náš tým

chirurg implantolog - lékař protetik - zubní technik

jsou členy České implantologické společnosti a prestižní mezinárodní společnosti viz www.iti.org

Tito specialisté se pravidelně školí na teoretických i praktických stážích u nás i v zahraničí.

Spolupracujeme i s praktickými zubními lékaři, kteří nám své pacienty odesílají. Na implantologickou konzultaci se lze objednat i bez doporučení zubního lékaře.


STOMATOLOGICKÁ CHIRURGIE

Stomatochirurgové řeší komplikované extrakce osmiček, resekce, tahání zubů s křivými kořeny, odstraňují výrůstky na sliznicích a kůži kolem úst, samozřejmostí je onkologická prevence a posílání vzorků tkáně k histologickému vyšetření. Také úzce spolupracují s lékaři parodontology, endodonty a protetiky.

Na našem pracovišti provádíme všechny tyto běžné zákroky, ale máme k dispozici kvalitní chirurgické přístroje a můžeme tak pacientům nabídnout ošetření šetřící měkké tkáně a tím i usnadnění hojení - piezochirurgii, dále doplnění chybějící kosti u pacientů s parodontózou a zavádění implantátů Straumann a Bredent.

Chirurg Dr. Elena Penčová se pravidelně školí na vzdělávacích akcích a sama se podílela na vzdělávání lékařů na MU LF.


ESTETICKÁ STOMATOLOGIE

V současné době nestačí mít zuby jen zdravé, ale i krásné. Nepěkný úsměv je společensky hendikepující. Estetická stomatologie je multidisciplinární část stomatologie, která vyžaduje spolupráci týmu odborníků z oblasti dentální hygieny, záchovné stomatologie, protetiky a mnohdy i implantologie.

Úvodní konzultace je velmi důležitá, neboť každý člověk má jiné estetické cítění a individuální požadavky. Někomu stačí zuby vybělit a vyměnit nehezké výplně za nové. Jindy je nutné přistoupit ke komplikovanému protetickému řešení. K těmto konzultacím si po úvodním stanovení plánu ošetření zveme do ordinace zubního technika, který může zhotovit předběžný návrh změny tvaru, barvy a postavení zubů a vytvořit jejich model, čímž předcházíme zklamání z nových zubů, které nesplňují pacientovy představy. Spolupráce zubního technika s lékařem a pacientem přímo v ordinaci je velkou výhodou naší kliniky.


ENDODNTICKÉ OŠETŘENÍ

Léčení zubních kanálků

Zuby mohou mít jeden, ale v některých případech i sedm zubních kanálků. Kanálky se léčí z důvodů zánětu nebo v případech, kdy je korunka zubu velmi poškozena a zub musí být ošetřen proteticky - tedy kořenovou nástavbou, korunkou nebo slouží jako pilíř pro můstek přemosťující mezeru po vytaženém zubu.

Endodontické ošetření je velmi náročné na přesnost a pečlivost. Jedině perfektně ošetřený „mrtvý“ zub může i po desetiletí sloužit v ústech. Jsme si vědomi toho, že nedokonale ošetřené kanálky jsou pro organismus stálým zdrojem infekce a zhoršují celkový zdravotní stav. Pro docílení nejvyšší možné kvality ošetření, používáme na naší specializované klinice strojové vybavení Reciproc a DENTSPLY. Samozřejmostí je využití zvětšovací optiky, ať už lupových brýlí vč. osvětlení (Carl Zeiss), či operačního mikroskopu (Leica).

Reendodoncie kanálků znamená opětovné ošetření již dříve zaplněných kanálků. Jedná se o časově a technicky náročné ošetření, které mnohdy znamená poslední šanci pro zub určený k vytažení.

Na naší klinice ošetřujeme zuby se zalomenými nástroji.

Náš endodontický specialista, MDDr. Michal Tesařík, se pravidelně proškoluje v moderních metodách ošetření zubních kanálků, pořádaných u nás i v zahraničí a je vám v této problematice plně k dispozici.